Veel klanten geven een opdracht op basis van een specifiek medium. "Ik heb een advertentie nodig om aandacht te creëren". Daarmee laten ze veel kansen liggen op het gebied van conversie. Het is belangrijk om mensen te betrekken bij je merk en interactie met je klanten te laten ontstaan. Want je klanten maken het merk. Zij hebben immers de mogelijkheid om hun meningen en ervaringen openbaar te delen met de rest van de wereld.
Bij crossmediale campagnes gaat het niet om de middelen, maar om de boodschap van de klant. De indruk die je meegeeft in zo'n campagne, waarin verschillende middelen elkaar versterken, laten je ware identiteit zien. Oftewel: je DNA.
Om met goede communicatie voor de dag te komen moet je terug naar de kern van de organisatie en het merk. Het is daarbij essentieel om ook het DNA van de doelgroep te doorgronden. Wie zijn ze, waar bevinden ze zich en waar staan ze voor?
De meest interessante combinaties van een crossmediale campagne liggen in de koppeling tussen online en offline media. Je roept mensen voortdurend op om te switchen tussen de traditionele en nieuwe media, waardoor er interactie ontstaat tussen groepen mensen die zich allemaal ergens anders bevinden. Ze hebben overeenkomsten en belangens, verschillen en meningen over alles wat je merk aangaat. Als merk speel je hierop in en verzamel je de juiste mensen op de juiste plek, gestuurd door de middelen van jouw campagne. Betrokkenheid bij de mensen zorgt voor betrokkenheid bij je merk.
Een leuk voorbeeld is de Think-Campagne van Chocomel: